INOVACIJA DUBENS DUGNO RAUMENŲ FUNKCIJOS ATKŪRIMUI BEI LAVINIMUI

 

Įvairių sričių specialistai dirbantys su žmogaus kūnu sieja vienas pagrindinių fiziologinių funkcijų su tinkama dubens dugno raumenų veikla. Pastarųjų svarba įrodyta ir ne vienu moksliniu tyrimu*.

Deja, dubens sritis dažnai tiesiogiai ar netiesiogiai pažeidžiama po gimdymo, pilvo ertmės, gimdos, prostatos operacijų ir kitokių intervencijų, o taip pat dėl mažo fizinio aktyvumo, ypač ilgai trunkančio sėdėjimo, ydingo gyvenimo būdo. Dubens dugno raumenų disfunkcija pasireiškia šlapimo nelaikymo problemomis, nugaros skausmais, lytinių funkcijų sutrikimais ir pan. Beje, būtent dėl to, kad dubens dugnas dažnai siejamas su intymumu, jame atsirandančios problemos lieka nutylėtos. Yra ir daugiau mitų, trukdančių žmonėms kreiptis į specialistus. Pavyždžiui, vienas pirmųjų dubens dugno raumenų disfunkcijos požymių — šlapimo nelaikymas — susiejamas su nevalyvumu ar nepagydomu senatviniu pakitimu. Žmonės jaučia gėdą, nerimą, nepasitikėjimą, patiria įvairias baimes (pvz. kieliauti, nutolti nuo namų).  Tokias ir panašias emocijas kelianti problema aktuali ne tik moterims, ji neigiamai veikia ir vyrų gyvenimo kokybę ir net potenciją. Yra daugybė būdų padėti besikreipiantiems į specialistą, tačiau neturintys pakankamai informacijos ir mitais patikėję žmonės praranda galimybę gydytis ir pasveikti.

Dubens dugno raumenų lavinimas yra dažniausiai rekomenduojamas konservatyvus gydymo būdas, efektyviai sprendžiantis tiek šlapimo nelaikymo, tiek kitas su šių raumenų disfunkcija susijusias problemas. Yra sukurta įvairių efektyvių metodikų dubens sričiai treniruoti. Vienos populiaresnių — Kėgelio pratimai, Benitos Cantieni knygoje „Tigro jausmas“ aprašomos technikos, mankštos ant didžiųjų kamuolių ir pan. Tačiau specialistai sutaria, kad visus gydomuosius pratimus pacientams yra sudėtinga atlikti, ypač neišmanant anatomijos, nematant ir neturint galimybės lengvai apčiuopti ir įsivaizduoti tikslinės srities. Gydymo tikslais naudojamos ir intravaginalinės ar analinės terapijos priemonės bei elektrostimuliatoriai, tačiau invazinė terapija ne visiems priimtina ir patogi.

Lenkų medicininės inžinerijos kompanija MedenInmed pasitelkusi šveicariškas technologijas sukūrė unikalų dubens dugno raumenų treniruoklį STOIS pelvictrainer. Klientui juo naudotis — paprasčiau nei dviračiu. Pratimai atliekami sėdint, apsirengus, nereikalinga jokia invazija.

STOIS sėdynėje įmontuoti šveicarų sukurti specialūs sensoriai ne tik fiksuoja menkiausią dubens dugno raumenų aktyvumą, bet ir suteikia galimybę treniruotės metu ekrane „piešti“ ir stebėti jų veiklos diagramą.

Mankštos metu iškart gaunamas biogrįžtamasis ryšys. Tai ypač motyvuoja pacientą, pagreitina mankštos efektyvumą bei ženkliai palengvina darbą specialistams. Idealiu atveju, STOIS pelvictrainer treniruotės derinamos su klasikine kineziterapija.

Dubens dugno raumenų ir šlapimo sistemos ištyrimas

 

* Daugiau skaitykite:
Nuoroda 1
Nuoroda 2
Nuoroda 3
Nuoroda 4
Nuoroda 5