KAS BENDRO TARP KAKLO SKAUSMŲ IR DIAFRAGMOS?

 
Sėdėjimas, priverstinė darbo padėtis — nėra natūralu ir priimtina jūsų kūnui. Šią būseną CNS supranta  kaip ramybės ir daugumai  gyvybinių  procesų „įjungia“ tausojantį režimą. Kvėpavimas — ne išimtis. Ar kada bandėte sulyginti koks jis būna užlipus laiptais (kai norisi įkvėpti daug ir dažnai) ir sėdint darbo kėdėje (kai alsavimas vos rusena)?
Pagrindinis kvėpavimo raumuo yra diafragma. Tai kūno dumplės. Jos turi būti geros būklės ir nuolat treniruojamos, kad kokybiškai atliktų savo darbą, t.y. padėtų aprūpinti organizmą deguonimi. Netaisyklingas sėdėjimas yra viena iš padėčių, kuri ypač riboja diafragmos judėjimą. Užspaustas, neaktyvus raumuo palaipsniui silpsta, praranda elastingumą, tampa nefunkcionalus. Tačiau kvėpuoti reikia, todėl kūnas “ieško“ raumenų, galinčių kompensuoti pagrindinių dumplių disfunkciją. Pirmoje eilėje šiam darbui atlikti stovi laiptiniai kaklo raumenys. Jie tvirtinasi prie pirmųjų šonkaulių ir kaklo slankstelių skersinių ataugų, o per  kitus raumenis siejasi su kaukole. Įkvėpimo metu, susitraukdami jie kelia šonkaulius aukštyn ir padidina krūtinės ląstos ertmę. Plaučiai prisipildo deguonies.
Tačiau problema yra ta, kad laiptiniai raumenys atlieka ne savo darbą ir dėl to kenčia (persidirba, hipertrofuoja, didėja jų apimtis, užspaudžia kraujagysles bei nervines šakneles. Labai dažna to pasekmė — krūtinės angos ankštumo sindromas. Žmogui tai pasireiškia galvos, sprando skausmais, įtampa apykaklės srityje, rankų bei pirštų tirpimu ir pan.
 
Jeigu nelaikote savęs fiziškai aktyviu žmogumi, stimuliuoti diafragmą ir kitus kvėpavimo raumenis yra PRIVALU!!!
‎SPRENDIMAI:
‎1. Apykaklės srities ir diafragmos masažas (vėliau — savimasažas)
‎2. Pratimai:
o   Fiziologinai kaklo judesiai
o   Specifiniai kvėpavimo pratimai — įkvėpti nekeliant  pečių, plėsti šonkaulius į šalis, jausti besipučiantį pilvą iki pat dubens dugno. Iškvėpimas turi būti ramus, lėtas, ilgas ir pilnas.